МУЗЕЙНИЙ КУТОЧОК "Юні музеєзнавці"

ГОГОЛІВСЬКОЇ філії онз гоголівська ЗОШ І-ІіІ СТУПЕНІВ

/Files/images/svitlytsa1.jpg

/Files/photogallery/732/DSCF4606.JPG

Світлиця - наша гордість

Щоб по-справжньому пізнати свій народ, необхідно вивчити його історію, мову, культуру.І не тільки культуру створену талановитими архітекторами, художниками, музикантами, письменниками, але й ту, яка впродовж багатьох століть творилася і плекалася в народному середовищі. З цією метою у Гоголівській філії ОНЗ Гологівська ЗОШ І-ІІІ ступенів копіткою працею учнів, педагогів та батьків створено шкільну Світлицю, де зібрано чимало старожитностей.

Світлиця для вчителів і учнів є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у
молодолго покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь.

/Files/images/svitlytsa2.jpg

Заходячи до Світлиці, ніби опиняєшся у рідній серцю українській хаті: мальована піч, скриня, дерев'яна лава, ослін, глиняний посуд, рушники. У традиціях української хати ми бачимо прояв творчої наснаги народу, його досвіду, знань і художнього смаку.

/Files/images/svitlytsa3.jpg

Наприклад: рушники з вишитими зображеннями голубів, півнів, хрестиків, ромбів були своєрідними оберегами, що захищали людину від злих сил. Вагоме значення мала й кольорова символіка: червоний – любов, жага, світло; чорний – смуток, нещастя, горе; зелений – весна, оновлення життя.Також у світлиці представлені різноманітні вироби з кераміки , дерева, прядильно-ткацькі знаряддя, килими, ікони, картини, український національний одяг.

Ласкаво просимо всіх бажаючих завітати до нашого шкільного музею

/Files/images/svitlytsa4.jpg

/Files/photogallery/732/kasha 024.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 180

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.